Навігація
Профіль

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ

Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті з приводу 75-х роковин початку примусового вивезення мирного населення України на невільницькі роботи в Німеччину.

За часи Другої світової війни майже 2,4 млн. примусових робітників було вивезено з України до Німеччини. Після падіння Рейху 1,8 млн. українців були репатрійовані, не повернулися на батьківщину близько 150 тисяч, решта знайшли свою могилу на німецькій землі

ПЕРШОКУРСНИКИ РОЗПОВІЛИ ПРО СВОЇ 100 ДНІВ НАУКИ В НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОМУ ІНСТИТУТІ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕС-ОСВІТИ УДПУ

Першокурсники Навчально-наукового Інституту економіки та бізнес-освіти прозвітували про свої перші сто днів навчання в нашому університеті. Всі вони абсолютно переконані, що зробили правильний вибір навчального закладу. За три місяці студенти глибше ознайомилась зі своєю майбутньою професією, їх багаж знань значно поповнився, а з багатьох дисциплін вони отримали дуже глибокі знання.

За сто днів у стінах Навчально-наукового Інституту економіки та бізнес-освіти юнаки та дівчата переконались, що в обраному ними закладі працюють кваліфіковані викладачі, які ставляться до них з повагою і терпінням, намагаються дати щонайбільше знань, необхідних для їхньої майбутньої професійної діяльності, стараються зробити під час навчального процесу цікаве і захоплююче спілкування «Викладач – студент».

СТУДЕНТИ ІЗ ТУРКМЕНІСТАНУ ЗНАЙОМЛЯТЬСЯ З УКРАЇНСЬКИМИ НОВОРІЧНИМИ ТА РІЗДВЯНИМ И ТРАДИЦІЯМИ

В Українсько-туркменському культурно-освітньому центрі УДПУ студенти з Туркменістану у дні святкувань Нового року та Різдва в Україні знайомилися із багатовіковими традиціями і звичаями українського народу

Юнаки та дівчата із дружньої країни прослухали бесіду й переглянули презентацію на тему «Звичаї та традиції святкування Святого Вечора та Різдва в Україні», а також документальний фільм «Різдвяна казка (колядки та щедрівки)»

ПО ВСІЙ УКРАЇНІ ВІД ХАТИ ДО ХАТИ ЙДЕ НАРОД ПОСІВАТИ! З НОВИМ РОКОМ ВІТАТИ!

Сієм, сієм, посіваєм,
З Новим роком всіх вітаєм,
Не на рік, не на два,
А на многії літа!

14 січня українці відзначають Старий Новий рік - дивовижне свято, що повертає у дитинство, приносить у наше життя відчуття піднесеності, сподівання й очікування змін на краще .

Цей день наші предки називали також Васильєвим. Він був значущим для всіх, адже хліборобське свято, яке відзначали 14 січня, приурочували майбутньому врожаю.

ЗВУЧИТЬ «ЩЕДРИК» НА ЩЕДРИЙ І БАГАТИЙ НОВИЙ РІК

100 років світом звучить український «Щедрик» - одна з найдавніших мелодій, нині відомих і популярних. Її упродовж багатьох років виконують нові й нові покоління студентів, творчі колективи нашого університету.

Історія «Щедрика» давня, цікава й багата на різні інтерпретації.

«Щедрик» - не лише найвідоміша українська в світі, але, напевно, й найстаріша мелодія з популярних на сьогоднішній день, оскільки народилась ще в дохристиянські часи (за часів язичництва). В ній оспівується прихід нового, щедрого року. В Україні прийнято щедрувати в січні. Але річ в тім, що Новий рік наші предки святкували з прибуттям весни, коли все прокидалося, все оновлювалося, відроджувалося. Тоді й співався Щедрик. Навіть в словах його говориться про приліт ластівочки, які в січні, як відомо, не прилітають.

МАЙБУТНІ ХУДОЖНИКИ ОТРИМАЛИ ГАРНІ ОЦІНКИ

На факультеті мистецтв університету відбувся перегляд академічних і творчих робіт студентів напряму підготовки «Образотворче мистецтво», під час якого викладачі кафедри образотворчого мистецтва мали змогу оцінити студентські роботи, виконані протягом першого семестру.

Були представлені роботи у різних техніках і різної тематики: академічні постановки, домашні завдання, ІНДЗ, швидкісні зарисовки, етюди та власні творчі роботи – результат знань, умінь і навичок з профільних предметів за семестр. Юні митці продемонстрували гарний професійний рівень виконання робіт, розуміння академічного живопису та рисунку як основ вміння митця, усвідомлення необхідності багато і важко працювати, виховуючи в собі професіоналізм.

ЧИТАЧІВ БІБЛІОТЕКИ УНІВЕРСИТЕТУ ЧЕКАЮТЬ ЦІКАВІ НОВИНКИ ВИДАВНИЧОГО РИНКУ

Працівники бібліотеки університету підготували для читачів спеціальну підбірку художніх книг «Новорічна святкова карусель», адже час Новорічних та Різдвяних свят – це прекрасна можливість трішечки відволіктись від рутинних клопотів та суєти, повсякденної метушні та спокійно почитати. Підібрані твори перенесуть читачів в атмосферу свята, зимової казки та новорічної феєрії.

Навігація
Профіль