Навігація
Профіль

ЗАСІДАННЯ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

27 вересня відбулось засідання керівників секцій та наукових консультантів Малої академії наук. Проблема, що обговорювалась: «Виявлення, розвиток і підтримка юних талантів – одне з головних завдань Малої академії наук». У засіданні взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи університету Кочубей Т.Д., начальник відділу навчальних технологій Беляєва Л.Г., методист міського методичного кабінету Плющ Т.М., вчителі шкіл, викладачі університету.


ЛІТО МРІЙ

Літо – це час, коли кожен має можливість поринути у вир своїх мрій, втілити бажання у життя та врешті-решт виплеснути всю енергію та напругу, яка зібралася за важкий робочий рік. І при цьому зовсім не важливо – знаходишся ти на березі моря чи у рідному краю, якщо при цьому твоя душа та тіло насолоджується теплом яскравого сонечка.

Студенти факультету соціальної та психологічної освіти вирішили поділитися частинкою власного незабутнього літа – 2012 та показати, якими прекрасними бувають їх рідні краї у цю пору.


ЕКСКУРСІЯ НА БАТЬКІВЩИНУ ШЕВЧЕНКА

25 вересня з метою ознайомлення з культурною та історичною спадщиною українського народу студенти факультету початкової освіти 26 групи з куратором Кравчук Оксаною Володимирівною відвідали Шевченківський національний заповідник у м. Каневі. Також побували на батьківщині Т.Г. Шевченка в с. Моринці, с. Шевченкове (Кирилівці) та в с. Будище. Студенти були враженні від побаченого, адже те, що вони вивчали в школі на уроках історії та народознавства, вони змогли побачити на власні очі.


м. Канів, садиба. Т. Г. Шевченка


ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ПАВЛО ТИЧИНА - ПОЕТ, ПЕРЕКЛАДАЧ, ПЕДАГОГ, ФОЛЬКЛОРИСТ, ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ"

Нещодавно викладачі кафедри української літератури та українознавства на чолі з деканом Інституту філології та суспільствознавства В.О.Коваль і завкафедрою Н.П.Сивачук зустрічали дорогих і шанованих гостей. Серед них - завідувач відділом рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Сергій Гальченко, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, екс-редактор таких поважних часописів як "Літературна Україна" й "Київ" Петро Перебийніс, а також - учителі української мови й літератури Уманщини. Готувався до виступу й лауреат Національної літературної премії України імені Тараса Шевченка, депутат Верховної Ради України кількох скликань Іван Драч (який, до речі, є постійним і почесним гостем нашого університету), але державні справи в останній момент завадили йому прибути до Умані: довелось обмежитись лише заочними привітаннями.


УНІВЕРСИТЕТ УПРОВАДЖУЄ НОВІТНІ ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ


У ніч з 23 на 24 вересня наш університет було підключено у тестовому режимі до зовнішньої мережі IPv6. Ми стали першими в Умані і першим вищим навчальним закладом України, який запровадив нову технологію у своїй мережі для зв’язку з «новим» Інтернетом.

Цей протокол відкриває нові можливості маршрутизації та зв’язку з світовою мережею. На даний час у світовій мережі існує проблема сумісності старого і нового протоколів, це викликало розподіл Інтернету на дві незалежних мережі. Провідні країни світу вже працюють у новому стандарті, але ще мають доступ через старий протокол. У найближчий час буде масове відключення IPv4 для стимулювання розвитку нової технології. Для України це важкий етап, адже 90% національної мережі використовують стару технологію. Основною причиною є використання старого обладнання, яке не може працювати з IPv6.

ДОВГООЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

З 2006 року на спортивній базі УДПУ імені Павла Тичини старанно займався боксом учень ЗОШ №14 м. Умань Ярослав Петриченко. Тренувався юний боксер під керівництвом тренера кафедри спортивних дисциплін Віктора Борисовича Петриченка – випускника факультету фізичного виховання нашого університету.

Протягом 6 років Ярослав відвідав 7 навчально-тренувальних зборів у складі юнацької та юніорської збірних України. Двічі вигравав чемпіонат України серед юнаків (2009, 2010 рр. (м. Керч)), чемпіонати України серед РСТ «Спартак» та «Колос» (2009, 2010 рр. (м. Скадовськ)). У 2011 році він виграв престижний міжнародний турнір класу «А», відбірковий до чемпіонату Європи. У 2012 році боксер став бронзовим призером Чемпіонату України серед юніорів (м. Чернівці). У вересні цього року здобув перемогу на чемпіонаті України серед юніорів (м. Генічеськ). Перемога в цих змаганнях відкриває шлях нашому земляку на чемпіонат Європи. Крім цього, у планах Ярослава виконати норматив «Майстра спорту України». На шляху до здійснення цієї мети юний боксер готується до майстерського турніру пам’яті льотчика-космонавта П. Р. Поповича.


СТУДЕНТИ УНІВЕРСИТЕТУ НА ЛІТНІХ ШКОЛАХ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Участь студентів УДПУ в літніх школах польської мови для іноземців вже стала традиційною. Вдосконалити свої знання з польської мови стало можливим за сприяння Посольства Республіки Польща та Інституту Інтердисциплінарних досліджень Варшавського університету.


Практичне заняття на літній школі у Любліні«Ми – українки!»: четвірка уманчанок на люблінській школі


Навігація
Профіль