Навігація
Профіль

СТУДЕНТИ УДПУ ЗМАГАЛИСЬ В ЕРУДИТ-ЛОТО «МОВА ─ ПРАВДИВИЙ СВІДОК ІСТОРІЇ!»

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в читальному залі №1 бібліотеки університету відбулося ерудит-лото для студентів «Мова – правдивий свідок історії!», участь в якому взяли три команди: «Оба-на» (факультет української філології), «Тарасові діти» (природничо-географічний факультет) та «Тімчики» (факультет фізики, математики та інформатики).

Студенти розуміють, що рідне слово ─ це найдорожчий скарб людини. Цю думку підтвердив Панас Мирний: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почування». Нашу українську мову Володимир Самійленко назвав «діамантом дорогим», Дмитро Білоус «дивом калиновим», а Володимир Сосюра ─ «мовою солов’їною». «Рідна мова дорога людині, як саме життя», ─ говорить народне прислів’я.

CТУДЕНТИ УДПУ ВПЕВНЕНО ДЕКЛАМУВАЛИ СКОРОМОВКИ-СПОТИКАНКИ

До Міжнародного дня рідної мови в читальному залі №2 проходив конкурс скоромовок-спотиканок під назвою «Хто зможе повторити?».

Пам’ятаєте, як у школі ми ламали язики над скоромовками? Виявляється, нам ще пощастило, адже старі скоромовки – це «квіточки» у порівнянні з творінням сучасних лінгвістів, які створили найдовшу у світі скоромовку.

Бібліотекар читального залу №2 Ольга Прокопчук представила присутнім добірку книг, які висвітлюють тему навчання рідної мови дітей з фонетико-фонематичними вадами мовлення, орфоепічними дефектами, порушенням артикуляції та ознайомила із різновидом розучування скоромовок – мнемотехнікою.

ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Шановні абітурієнти! 24 лютого в приміщенні нового корпусу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбудеться День відкритих дверей.

CТУДЕНТИ УДПУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Студенти УДПУ вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні. Біля пам’ятного стенда, що на площі Соборності, вони схилили свої голови перед зображеннями Героїв, які загинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину.

Проректор з навчально-наукової роботи Наталія Ревнюк, яка разом із делегацією студентів була на вшануванні Героїв вічності біля фотостенда у центрі міста, нагадала про гіркі події їх протистояння з силовиками, які захищали інтереси злочинної влади. «Вони, патріоти української державності, боролися за свободу, за наше світле майбуття, наголосила Наталія Іванівна. Вони любили життя, але віддали його за Україну! І наш обов’язок, пам’ятаючи про їх громадянський подвиг, зробити все, щоб їх жертви були не марними».

МОВОЮ МИСТЕЦТВА СТУДЕНТИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ МАЙДАНУ

Третій річниці подвигу Героїв Майдану, які сколихнули весь світ, факультет мистецтв присвятив вечір пам’яті. Відкрили дійство студенти спеціальності «Хореографія», виконавши хореографічну композицію «Доля України», в якій відобразили складний історичний шлях нашої держави.

Пісня «Мати жде» у виконанні студентки 1 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Марії Павлишиної (клас викладача Петра Волошина) стала символом страшного горя матерів, сини яких не повернулися додому.

НЕБЕСНА СОТНЯ – СВІТЛІ ЛЮДИ!

Небесна Сотня – світлі люди!
В нас пам’ять вічно жити буде,
Про подвиг Ваш і Ваші мрії
Про сподівання і надії
Бо Ви – Герої України!

(Юрченко Вікторія, студентка)

З нагоди третьої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні історичний факультет УДПУ імені Павла Тичини спільно з Уманським краєзнавчим музеєм провів вечір пам’яті «Від революції на граніті до революції гідності: традиція українського спротиву».

Під час доповіді директор Уманського краєзнавчого музею Наталія Білоус звернулася до подій 2014 року, які змінили хід історії держави, розповіла про Героїв Небесної Сотні та запропонувала хвилиною мовчання вшанувати загиблих Героїв.

ПОДВИГ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ВЧИТЬ БУТИ НЕБАЙДУЖИМИ

У пам’ять про Євромайдан і Небесну Сотню студентським активом історичного факультету на чолі зі студдеканом Максимом Стангрітом та під керівництвом заступника декана з виховної роботи Анною Шауренко у вестибюлі нового корпусу УДПУ імені Павла Тичини було представлено тематичну виставку «Пам’яті Героїв Небесної Сотні» та оформлено інформаційний стенд «Миттєвості і обличчя Майдану». Реквізит для стенду надали громадська організація Уманський міськрайонний центр «До перемоги» та волонтерський штаб «Разом», за що організатори висловлюють їм щиру подяку.

Навігація
Профіль