Magna Charta Universitatum Observatory – це асоціація підписантів, незалежна від політичних організацій або груп інтересів.

Університети, що їх підписали – через своїх ректорів та проректорів, які діють від імені навчальних закладів, – пов’язані з організацією завдяки зобов’язанню дотримуватися принципів Magna Charta Universitatum.

Magna Charta Universitatum – це документ, який було підписано 388 ректорами та керівниками університетів з усієї Європи та за її межами 18 вересня 1988 року, на 900-річчя Болонського університету.

Він містить принципи академічної свободи та інституційної автономії як орієнтир для належного управління та порозуміння університетів у майбутньому.

Обсерваторія проводить свою роботу в рамках забезпечення цілісності інтелектуальної та наукової діяльності в університетах та суспільстві в цілому, тим самим зміцнюючи довіру між університетами та громадою, будь то місцевою, регіональною, національною чи глобальною.

Згідно з останніми даними сайту Наглядової ради, сьогодні членство у Великій хартії університетів мають 30 українських ЗВО. В кінці 2020 року Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини долучився до складу українських учасників-підписантів асоціації, ставши частиною Magna Charta Universitatum.magna charta