Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Наші пріоритети: якість, доступність, професіоналізм

Безлюдний Олександр Іванович
Вчене звання:
професор
Науковий ступінь:
доктор педагогічних наук
Почесне звання:
Заслужений працівник освіти України
Телефон:
(04744) 4-04-38
Посада:
ректор, професор кафедри англійської мови та методики її викладання
Email:
[email protected], [email protected]

Безлюдний Олександр Іванович – ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор.

Має почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2009 р.).

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм (Указ Президента України від 04 травня 2019 року № 188).

Член Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи.

Народився 09 грудня 1955 р. в м. Умань Черкаської обл., у 1976 році закінчив Черкаський державний педагогічний інститут, спеціальність за освітою – англійська мова, вчитель англійської мови.

Працює в університеті більше 40 років, розпочавши трудову діяльність лаборантом. У 1978–1983 рр. працював асистентом кафедри іноземних мов та за сумісництвом вчителем іноземних мов у сільській школі Уманського району; у 1983–1985 рр. – стажист-дослідник при НДІ педагогіки УРСР; з 1985 по 1988 рр. – асистент кафедри іноземних мов. У 1988 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук, у 1992 р. присвоєно вчене звання доцента. З 1991 по 1996 рр. – проректор по заочному навчанню, з 1996 по 2015 рр. – перший проректор. У 2013 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук, у 2014 р. присвоєно вчене звання професора. У 2015 р. обраний ректором Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, з 25 листопада 2020 р. наказом Міністерства освіти і науки України призначено ректором університету строком на п’ять років.

Олександр Іванович – фахівець високої кваліфікації, є автором близько 200 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, зокрема 5 публікацій у наукових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science. Сфера наукових інтересів – проблеми викладання іноземних мов у вищій школі та компаративістика. Проходив мовне стажування в США та Великобританії, брав участь у багатьох міжнародних конференціях закордоном.

Безлюдний О.І. – голова спеціалізованої вченої ради Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Д 74.053.01, головний редактор фахового видання «Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету».

Олександр Іванович бере активну участь у громадському житті університету, міста та регіону, користується заслуженою повагою і авторитетом в колективі колег і студентів університету.

Нагороджений Почесними грамотами на нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (1994 р.) та «Ушинський К.Д.» (2007 р.) МОН України.

x